בחרות

יליד תל אביב, גדלתי בחולון בן למשפחת עולים צעירה. בנערותי, הרביתי לעסוק בספורט תחרותי והייתי מבכירי השחייה התחרותית לנוער בישראל. לאחר סיום תיכון, הצטרפתי ללימודים במסגרת העתודה האקדמאית וכך סיימתי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול. במסגרת שירותי הצבאי, כקצין בחיל הים, רב סרן במיל. לשעבר, סייעתי לבניין הצי הימי המגן על גבולותינו וזאת לאחר תפקיד פיקודי ביחידת המחשב החיילית. כבר אז, בער בי הרצון, להתקדם לתפקידי ניהול בכירים ואולי אף בעתיד להקים עסק בבעלותי.  לפיכך, ובמחשבה זאת, במסגרת השירות הצבאי, סיימתי גם תואר שני במנהל עסקים (MBA).

קריירה ראשונה

לאחר השחרור, ובמהלך השנים, מלאתי מספר תפקידים בתחום ניהול שיווק, מכירות ופיתוח עסקים. הקמתי חברת תוכנה קטנה, מחלוצות תעשיית האינטרנט בשעתו. בהמשך ניהלתי חברת אינטרנט אחרת הפעם כמנכ"ל שכיר. גייסתי הון. רכשתי לקוחות. העסקתי עשרות רבות של עובדים. לדאבוני גם פיטרתי לא מעט. ניהלתי עובדים. ניהלתי מנהלים שמנהלים עובדים.  אף מנהלים שמנהלים מנהלים אחרים. בתחום מערכות המידע, פעלתי הן בצד הספק והן בצד הלקוח. חוויתי את בועת האינטרנט בצידה הטוב, של ריגושים ותגמולים כספיים אך גם בצידה הכואב יותר, המחיר הרגשי אותו משפחה לעתים משלמת.

לעשות את השינוי

אך מה שמתאים לגבר בשנות העשרים והשלושים לחייו לא בהכרח נשאר כך עם השנים. אט אט הגעתי למסקנה שאני זקוק למשהו אחר. מסלול קריירה אחר. מסלול חיים אחר.

במקום עבודתי האחרון, נס טכנולוגיות, הופתעו כאשר הודעתי על פרישתי וכוונתי לחזור לספסל הלימודים, דוקא כאשר הוצא לי קידום ניהולי משמעותי. כך סיימתי תואר נוסף, השלישי במספר, בעבודה סוציאלית, גם הוא כמו קודמיו מאוניברסיטת תל אביב.

כעובד סוציאלי עבדתי תקופה קצרה במרכז הרפואי "רעות" כעו"ס מחלקות השיקום הגריאטרי והסיעודי המורכב.  מאז אני משמש כעו"ס ב"מכבי שירותי בריאות" בסניפי פתח תקווה – הדר גנים  והוד השרון.

במקביל לפעילותי זאת, כתושב הוד השרון, אני נוהג להתנדב בפעילויות חברתיות שונות. פועל עם קשישים ניצולי שואה ומסייע להם בכתיבת ספר חייהם. הייתי פעיל במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה כרשם בקבוצה טיפולית לגברים החיים באלימות. במסגרת השירותים החברתים של עיריית הוד השרון, הקמתי את היחידה למניעת הזנחה והתעללות בקשישים. בנוסף כיהנתי כחבר הנהלה לשעבר בעמותת "בחברה טובה" – עמותה שיקומית בהוד השרון.

כסטודנט בשעתו, בארגון הסטודנטים הארצי לעבודה סוציאלית – עו"סים שינוי – שימשתי כרכז קשרי החוץ והמימון של העמותה. סייעתי בתהליכי ההתארגנות המחודשת לאחר שביתת העו"סים הגדולה של 2011, בין השאר כנציג הסטודנטים באיגוד העובדים הסוציאלים.

ומעבר לכל אלו, בעיקרו של דבר, נשוי לאשתי, גילה, זה קרוב לשלושים שנים ואב לשלוש בנות נהדרות.